TERENSKA NASTAVA - POVIJEST

Učenici 1.a i 1.b razreda su s nastavnicom Zrinkom Smoljanović Baburica proveli dva sunčana poslijepodneva u obilasku Dioklecijanove palače.

Više o tome izvijestila nas je Nikolina. Kliknite na

Ulaskom u palaču prošli smo pokraj Grgura Ninskog i dodirom na palac svašta poželjeli.  Zaustavili smo se ispred Zlatnih vrata gdje smo doznali najvažnije podatke o počecima i trajanju gradnje, zašto je Dioklecijan odabrao baš tu lokaciju te kako su Zlatna, Srebrena, Mjedena i Željezna vrata dobila ime. Saznali smo i da je Dioklecijanova palača jedina očuvana carska palača sa prostora nekadašnjeg Rimskog Carstva. Kroz uske uličice došli smo do srca palače - Peristila s kojeg se nekoć ulazilo u Cibelin, Venerin i Jupiterov hram koji je u srednjem vijeku pretvoren u krstionicu.

Posjetili smo i najmanju katedralu na svijetu , Katedralu sv. Dujma. Nakon razgledavanja bogatstva katedrale, uputili smo se prema Jupiterovom hramu. Tu smo vidjeli krstionicu u kojoj se nalazi kip sv. Ivana Krstitelja i prekrasni krsni zdenac. Prošli smo kroz Vestibul i stigli u jugoistočni kvadrant palače, u triklinij ili carevu blagavaonicu. S tog dijela palače se pruža i prekrasan pogled na splitsku rivu. Spustili smo se kroz hladne i prepune turistima podrume. Izašli smo na osunčanu rivu gdje smo se pozdravili s nastavnicom i otišli na kavu.

Nikolina Gruica, 1.a

objavio: Mirjana Kurtović   datum: 25. 5. 2017.

« Srpanj 2017 »

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.