TERENSKA NASTAVA - POVIJEST

Učenici 1.a i 1.b razreda su s nastavnicom Zrinkom Smoljanović Baburica proveli dva sunčana poslijepodneva u obilasku Dioklecijanove palače.

Više o tome izvijestila nas je Nikolina. Kliknite na

Ulaskom u palaču prošli smo pokraj Grgura Ninskog i dodirom na palac svašta poželjeli.  Zaustavili smo se ispred Zlatnih vrata gdje smo doznali najvažnije podatke o počecima i trajanju gradnje, zašto je Dioklecijan odabrao baš tu lokaciju te kako su Zlatna, Srebrena, Mjedena i Željezna vrata dobila ime. Saznali smo i da je Dioklecijanova palača jedina očuvana carska palača sa prostora nekadašnjeg Rimskog Carstva. Kroz uske uličice došli smo do srca palače - Peristila s kojeg se nekoć ulazilo u Cibelin, Venerin i Jupiterov hram koji je u srednjem vijeku pretvoren u krstionicu.

Posjetili smo i najmanju katedralu na svijetu , Katedralu sv. Dujma. Nakon razgledavanja bogatstva katedrale, uputili smo se prema Jupiterovom hramu. Tu smo vidjeli krstionicu u kojoj se nalazi kip sv. Ivana Krstitelja i prekrasni krsni zdenac. Prošli smo kroz Vestibul i stigli u jugoistočni kvadrant palače, u triklinij ili carevu blagavaonicu. S tog dijela palače se pruža i prekrasan pogled na splitsku rivu. Spustili smo se kroz hladne i prepune turistima podrume. Izašli smo na osunčanu rivu gdje smo se pozdravili s nastavnicom i otišli na kavu.

Nikolina Gruica, 1.a

objavio: Mirjana Kurtović   datum: 25. 5. 2017.

« Rujan 2017 »

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.