PRVAŠI NA IZLETU

1.d, f i 1.g posjetili u subotu  Nin - Zadar- Primošten! Kako im je bilo pročitajte pod opširnije u tekstu koji je pripremio Luka a ostale fotke pogledajte u foto galeriji.

Dana 3.06.2017 učenici 1. d, 1. f i 1. g u pratnji razrednica Marijane Geets Kesić, Katije Biskupović i Ivane Bešlić te nastavnice Mirele Primorac održali su izlet Nin-Zadar-Primošten. Izlet je počeo polaskom ispred škole u 8:15 .

Naša prva postaja bila je odmorište Krka . Pogled s odmorišta na rijeku i gradić Skradin oduzimao je dah.

Nakon kratke stanke nastavili smo s našim putovanjem prema Ninu. U okolici Nina posjetili smo Solanu Nin. Ona obuhvaća područje od 55 hektara na  kojima se prirodno proizvodi morska sol.

Solana ima svoje korijene još i prije 1500.g. , ali je bila zatvorena gotovo petsto godina , a ponovno je otvorena 50-ih godina prošlog stoljeća.

Zatim smo nastavili prema samom Ninu. Nin je bio osnovan od strane liburnskih plemena , a za vrijeme rima bio je i važna luka. Mogu se vidjeti ostatci mnogih rimskih građevina kao što su hramovi i kuće građana. U Ninu smo posjetili crkvu sv. Križa , prozvana najmanjom katedralom na svijetu , najvrjedniji je sačuvani spomenik starohrvatskog crkvenog graditeljstva i jedan od ninskih simbola.

Svoj put nastavili smo prema Zadru. U Zadru smo mogli vidjeti Pozdrav Suncu , niz solarnih ploča koje predstavljaju Sunce i ostale planete Sunčevog sustava. Nedaleko smo mogli i čuti Morske orgulje koje uz pomoć metalnih cijevi i morskih valova proizvode razne čudnovate zvukove. Obje atrakcije su djela arhitekta Nikole Bašića . S vodičem smo posjetili i stari rimski forum koji je otkriven u 20.st. , a sami kameni blokovi s tog foruma čine temelje crkve sv. Donata. U Zadru smo posjetili i katedralu sv. Stošije koja je odličan primjer romaničke gradnje. Nakon obilaska grada imali smo sat vremena slobodnog vremena u kojem smo mogli dalje razgledavati grad ili se malo odmoriti.

Oko 15:30 počeo je naš put  prema Primoštenu. U Primoštenu smo imali organizirano kupanje ili smo se mogli poslužiti raznim sportskim terenima u blizini.

U Split smo se vratili u 20:00.

Pripremio: Luka Bakić, 1.f

objavio: Mirjana Kurtović   datum: 5. 6. 2017.

« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.