PRVAŠI NA IZLETU

1.d, f i 1.g posjetili u subotu  Nin - Zadar- Primošten! Kako im je bilo pročitajte pod opširnije u tekstu koji je pripremio Luka a ostale fotke pogledajte u foto galeriji.

Dana 3.06.2017 učenici 1. d, 1. f i 1. g u pratnji razrednica Marijane Geets Kesić, Katije Biskupović i Ivane Bešlić te nastavnice Mirele Primorac održali su izlet Nin-Zadar-Primošten. Izlet je počeo polaskom ispred škole u 8:15 .

Naša prva postaja bila je odmorište Krka . Pogled s odmorišta na rijeku i gradić Skradin oduzimao je dah.

Nakon kratke stanke nastavili smo s našim putovanjem prema Ninu. U okolici Nina posjetili smo Solanu Nin. Ona obuhvaća područje od 55 hektara na  kojima se prirodno proizvodi morska sol.

Solana ima svoje korijene još i prije 1500.g. , ali je bila zatvorena gotovo petsto godina , a ponovno je otvorena 50-ih godina prošlog stoljeća.

Zatim smo nastavili prema samom Ninu. Nin je bio osnovan od strane liburnskih plemena , a za vrijeme rima bio je i važna luka. Mogu se vidjeti ostatci mnogih rimskih građevina kao što su hramovi i kuće građana. U Ninu smo posjetili crkvu sv. Križa , prozvana najmanjom katedralom na svijetu , najvrjedniji je sačuvani spomenik starohrvatskog crkvenog graditeljstva i jedan od ninskih simbola.

Svoj put nastavili smo prema Zadru. U Zadru smo mogli vidjeti Pozdrav Suncu , niz solarnih ploča koje predstavljaju Sunce i ostale planete Sunčevog sustava. Nedaleko smo mogli i čuti Morske orgulje koje uz pomoć metalnih cijevi i morskih valova proizvode razne čudnovate zvukove. Obje atrakcije su djela arhitekta Nikole Bašića . S vodičem smo posjetili i stari rimski forum koji je otkriven u 20.st. , a sami kameni blokovi s tog foruma čine temelje crkve sv. Donata. U Zadru smo posjetili i katedralu sv. Stošije koja je odličan primjer romaničke gradnje. Nakon obilaska grada imali smo sat vremena slobodnog vremena u kojem smo mogli dalje razgledavati grad ili se malo odmoriti.

Oko 15:30 počeo je naš put  prema Primoštenu. U Primoštenu smo imali organizirano kupanje ili smo se mogli poslužiti raznim sportskim terenima u blizini.

U Split smo se vratili u 20:00.

Pripremio: Luka Bakić, 1.f

objavio: Mirjana Kurtović   datum: 5. 6. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.