PRVAŠI NA IZLETU

1.d, f i 1.g posjetili u subotu  Nin - Zadar- Primošten! Kako im je bilo pročitajte pod opširnije u tekstu koji je pripremio Luka a ostale fotke pogledajte u foto galeriji.

Dana 3.06.2017 učenici 1. d, 1. f i 1. g u pratnji razrednica Marijane Geets Kesić, Katije Biskupović i Ivane Bešlić te nastavnice Mirele Primorac održali su izlet Nin-Zadar-Primošten. Izlet je počeo polaskom ispred škole u 8:15 .

Naša prva postaja bila je odmorište Krka . Pogled s odmorišta na rijeku i gradić Skradin oduzimao je dah.

Nakon kratke stanke nastavili smo s našim putovanjem prema Ninu. U okolici Nina posjetili smo Solanu Nin. Ona obuhvaća područje od 55 hektara na  kojima se prirodno proizvodi morska sol.

Solana ima svoje korijene još i prije 1500.g. , ali je bila zatvorena gotovo petsto godina , a ponovno je otvorena 50-ih godina prošlog stoljeća.

Zatim smo nastavili prema samom Ninu. Nin je bio osnovan od strane liburnskih plemena , a za vrijeme rima bio je i važna luka. Mogu se vidjeti ostatci mnogih rimskih građevina kao što su hramovi i kuće građana. U Ninu smo posjetili crkvu sv. Križa , prozvana najmanjom katedralom na svijetu , najvrjedniji je sačuvani spomenik starohrvatskog crkvenog graditeljstva i jedan od ninskih simbola.

Svoj put nastavili smo prema Zadru. U Zadru smo mogli vidjeti Pozdrav Suncu , niz solarnih ploča koje predstavljaju Sunce i ostale planete Sunčevog sustava. Nedaleko smo mogli i čuti Morske orgulje koje uz pomoć metalnih cijevi i morskih valova proizvode razne čudnovate zvukove. Obje atrakcije su djela arhitekta Nikole Bašića . S vodičem smo posjetili i stari rimski forum koji je otkriven u 20.st. , a sami kameni blokovi s tog foruma čine temelje crkve sv. Donata. U Zadru smo posjetili i katedralu sv. Stošije koja je odličan primjer romaničke gradnje. Nakon obilaska grada imali smo sat vremena slobodnog vremena u kojem smo mogli dalje razgledavati grad ili se malo odmoriti.

Oko 15:30 počeo je naš put  prema Primoštenu. U Primoštenu smo imali organizirano kupanje ili smo se mogli poslužiti raznim sportskim terenima u blizini.

U Split smo se vratili u 20:00.

Pripremio: Luka Bakić, 1.f

objavio: Mirjana Kurtović   datum: 5. 6. 2017.

« Listopad 2017 »

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.