« Ožujak 2024 »

DRŽAVNA MATURA - epidemiološke mjere
Autor: Sanja Perić, Mirjana Gaćina Bilin, 18. 5. 2021.

Drage učenice i učenici, dragi roditelji i nastavnici!

Ispiti DRŽAVNE MATURE su nam pred vratima. U našoj školi, prvi ispit s kojim startamo je LATINSKI JEZIK, 02. lipnja 2021. godine. Stoga vas molimo da pažljivo pročitate vijest u nastavku.

Vjerujemo da redovito pratite vijesti  vezane uz epidemiju. Obzirom na još uvijek prisutnu opasnost od zaraze, molimo da se pridržavate preporuka HZJZ-a o osnovnim epidemiološkim mjerama. Virus je i dalje prisutan oko nas!
  • često perite ruke
  • socijalna distanca (1.5 metar na otvorenom, a 2 metra u zatvorenim prostorima)
  • u javnom prijevozu  i velikim zatvorenim prostorima (trgovački centri) potrebno je i dalje nositi maske i držati se udaljenosti minimalno 2 metra.
  • Izbjegavajte socijalne kontakte (rukovanje, grljenje i sl.)
  • Ne dirajte lice neopranim rukama (sluznice nosa, usta, oči)

Mi ne možemo utjecati na vaše ponašanje izvan školskih prostora, samo vam možemo sugerirati da se pridržavate mjera opreza u ovim, očito još uvijek „corona“ vremenima.

Iz istih razloga, za vrijeme provođenja ispita DRŽAVNE MATURE, potrebno je poštivati epidemiološke mjere.

Molimo maturante i njihove roditelje da OBAVEZNO pročitaju sadržaj dvaju dokumenata koji se nalaze u privitku ove vijesti:

• Posebni uvjeti za učenike s izrečenom mjerom samoizolacije tijekom polaganja ispita državne mature
  • Upute za provedbu državne mature tijekom epidemije koronavirusa COVID 19.
    Mjere opreza prije ispita
  • Učenicima i djelatnicima u razdoblju prije prvoga ispita te do posljednjega ispita preporučuje se, koliko je moguće s obzirom na druge životne obveze i okolnosti, pridržavanje pravila koja smanjuju mogućnost zaraze (dosljedno pridržavanje fizičke udaljenosti od drugih osoba s kojima ne dijele kućanstvo i pojačana osobna higijena te izbjegavanje većih okupljanja).
  • Za maturante kojima je izrečena mjera samoizolacije uvjeti pristupanja ispitima državne mature utvrdit će se kroz posebne epidemiološke preporuke sukladno aktualnoj epidemiološkoj situaciji. Radi dogovora oko posebnih uvjeta polaganja ispita učenici kojima je izrečena zdravstvena mjera samoizolacije trebaju se žurno javiti školi (razredniku, ispitnomu koordinatoru ili ravnatelju škole).

Želimo vam puno sreće i uspjeha!

Ostanite zdravi i veseli smiley

Ravnateljica i ispitna koordinatorica