TERENSKA NASTAVA - 4F

Posjet tvrtki Purex 03.03.2017.

Prekrasan sunčan dan je bio odlična podloga za naš stručni izlet u Hrvace, tvrtki Purex za hranu i piće kojoj je slogan "Proizvod hrvatskog sela".

Dočekali su nas ljubazni domaćini i vlasnici Milivoj i Ana Dragošević, te su nas nakon uvodnog predavanja općenito o tvrtki, te posebno o ispravnosti hrane proveli kroz pogone i potom počastili svojim proizvodima.

Doznali smo kako hobi može postati profitabilno zanimanje kada vas rukovodi strast prema poslu i kada želite proizvesti za druge ono što dajete i svojoj djeci.

Saznali smo kako se može smanjiti količina štetnih lijekova, primjerice antibiotika prevencijom, odnosno kontrolom samog uzgoja gdje se mjere svi parametri od mikrobiološke čistoće stelje do količine ugljikovog dioksida u zraku.

Antimikrobni lijekovi se zamjenjuju ekstraktima ljekovitog bilja, naročito origana.

Štetni dezinficijensi su smanjeni na najmanju moguću mjeru vlastitom proizvodnjom stabiliziranog hipoklorita čija je djelotvornost prisutna i vrlo malim koncentracijama.

Hormonalna suplementacija i GMO , te štetni glifosfati  također nisu prisutni u ovoj priči jer se kontrolira cijeli proces od početka do kraja.

Oduševili su nas svojim humanim i ekološkim, a ipak profitabilnim projektom koji je prepoznala i EU kroz IPARD sustav,a na kraju smo sve to i kušali da se uvjerimo u kvalitetu proizvoda.

Još jednom veliko hvala!

Dojmovi učenika:

Karla: Danas ste dobili još najmanje 20 vjernih kupaca!

Profesorice Tea Carić i Sanja Roje

objavio: Mirjana Kurtović   datum: 6. 3. 2017.

« Prosinac 2017 »

15.12.2017. 10:14
Dovršena izrada svih 240 scenarija poučavanja
Objavom preostalih 70 scenarija za STEM predmete, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u suradnji s projektnim partnerima dovršila je izradu svih 240 scenarija poučavanja koji su razvijani u sklopu pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola".

13.12.2017. 15:16
Webinar: SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked
U srijedu, 20. prosinca 2017. godine od 20 do 21 sat Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom SEN pupils in my class – There’s always one more question to be asked.

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.