TERENSKA NASTAVA - 4F

Posjet tvrtki Purex 03.03.2017.

Prekrasan sunčan dan je bio odlična podloga za naš stručni izlet u Hrvace, tvrtki Purex za hranu i piće kojoj je slogan "Proizvod hrvatskog sela".

Dočekali su nas ljubazni domaćini i vlasnici Milivoj i Ana Dragošević, te su nas nakon uvodnog predavanja općenito o tvrtki, te posebno o ispravnosti hrane proveli kroz pogone i potom počastili svojim proizvodima.

Doznali smo kako hobi može postati profitabilno zanimanje kada vas rukovodi strast prema poslu i kada želite proizvesti za druge ono što dajete i svojoj djeci.

Saznali smo kako se može smanjiti količina štetnih lijekova, primjerice antibiotika prevencijom, odnosno kontrolom samog uzgoja gdje se mjere svi parametri od mikrobiološke čistoće stelje do količine ugljikovog dioksida u zraku.

Antimikrobni lijekovi se zamjenjuju ekstraktima ljekovitog bilja, naročito origana.

Štetni dezinficijensi su smanjeni na najmanju moguću mjeru vlastitom proizvodnjom stabiliziranog hipoklorita čija je djelotvornost prisutna i vrlo malim koncentracijama.

Hormonalna suplementacija i GMO , te štetni glifosfati  također nisu prisutni u ovoj priči jer se kontrolira cijeli proces od početka do kraja.

Oduševili su nas svojim humanim i ekološkim, a ipak profitabilnim projektom koji je prepoznala i EU kroz IPARD sustav,a na kraju smo sve to i kušali da se uvjerimo u kvalitetu proizvoda.

Još jednom veliko hvala!

Dojmovi učenika:

Karla: Danas ste dobili još najmanje 20 vjernih kupaca!

Profesorice Tea Carić i Sanja Roje

objavio: Mirjana Kurtović   datum: 6. 3. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.