TERENSKA NASTAVA - 4F

Posjet tvrtki Purex 03.03.2017.

Prekrasan sunčan dan je bio odlična podloga za naš stručni izlet u Hrvace, tvrtki Purex za hranu i piće kojoj je slogan "Proizvod hrvatskog sela".

Dočekali su nas ljubazni domaćini i vlasnici Milivoj i Ana Dragošević, te su nas nakon uvodnog predavanja općenito o tvrtki, te posebno o ispravnosti hrane proveli kroz pogone i potom počastili svojim proizvodima.

Doznali smo kako hobi može postati profitabilno zanimanje kada vas rukovodi strast prema poslu i kada želite proizvesti za druge ono što dajete i svojoj djeci.

Saznali smo kako se može smanjiti količina štetnih lijekova, primjerice antibiotika prevencijom, odnosno kontrolom samog uzgoja gdje se mjere svi parametri od mikrobiološke čistoće stelje do količine ugljikovog dioksida u zraku.

Antimikrobni lijekovi se zamjenjuju ekstraktima ljekovitog bilja, naročito origana.

Štetni dezinficijensi su smanjeni na najmanju moguću mjeru vlastitom proizvodnjom stabiliziranog hipoklorita čija je djelotvornost prisutna i vrlo malim koncentracijama.

Hormonalna suplementacija i GMO , te štetni glifosfati  također nisu prisutni u ovoj priči jer se kontrolira cijeli proces od početka do kraja.

Oduševili su nas svojim humanim i ekološkim, a ipak profitabilnim projektom koji je prepoznala i EU kroz IPARD sustav,a na kraju smo sve to i kušali da se uvjerimo u kvalitetu proizvoda.

Još jednom veliko hvala!

Dojmovi učenika:

Karla: Danas ste dobili još najmanje 20 vjernih kupaca!

Profesorice Tea Carić i Sanja Roje

objavio: Mirjana Kurtović   datum: 6. 3. 2017.

« Listopad 2017 »

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.

26.09.2017. 12:41
5. webinar o primjerima dobre prakse: korištenje tehnologije za kvalitetnije poučavanje matematike
Koliko se dosad promijenio pristup u poučavanju matematike? Koliko koristimo blagodati tehnologije u nastavi? U kojem smjeru bi se te promjene trebale odvijati? Ovo su samo neka od pitanja s jučerašnjeg webinara „Matematika u školi – matematika u životu“ čiji je organizator Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.