TERENSKA NASTAVA - 4F

Posjet tvrtki Purex 03.03.2017.

Prekrasan sunčan dan je bio odlična podloga za naš stručni izlet u Hrvace, tvrtki Purex za hranu i piće kojoj je slogan "Proizvod hrvatskog sela".

Dočekali su nas ljubazni domaćini i vlasnici Milivoj i Ana Dragošević, te su nas nakon uvodnog predavanja općenito o tvrtki, te posebno o ispravnosti hrane proveli kroz pogone i potom počastili svojim proizvodima.

Doznali smo kako hobi može postati profitabilno zanimanje kada vas rukovodi strast prema poslu i kada želite proizvesti za druge ono što dajete i svojoj djeci.

Saznali smo kako se može smanjiti količina štetnih lijekova, primjerice antibiotika prevencijom, odnosno kontrolom samog uzgoja gdje se mjere svi parametri od mikrobiološke čistoće stelje do količine ugljikovog dioksida u zraku.

Antimikrobni lijekovi se zamjenjuju ekstraktima ljekovitog bilja, naročito origana.

Štetni dezinficijensi su smanjeni na najmanju moguću mjeru vlastitom proizvodnjom stabiliziranog hipoklorita čija je djelotvornost prisutna i vrlo malim koncentracijama.

Hormonalna suplementacija i GMO , te štetni glifosfati  također nisu prisutni u ovoj priči jer se kontrolira cijeli proces od početka do kraja.

Oduševili su nas svojim humanim i ekološkim, a ipak profitabilnim projektom koji je prepoznala i EU kroz IPARD sustav,a na kraju smo sve to i kušali da se uvjerimo u kvalitetu proizvoda.

Još jednom veliko hvala!

Dojmovi učenika:

Karla: Danas ste dobili još najmanje 20 vjernih kupaca!

Profesorice Tea Carić i Sanja Roje

objavio: Mirjana Kurtović   datum: 6. 3. 2017.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.