preskoči na sadržaj

Zdravstvena škola Split

Login
Tražilica
NASTAVA NA DALJINU

E - DNEVNIK



Office 365

EDIT code school

BRINI O SEBI!

 




 

RAZGLEDNICA IZ VUKOVARA


CRVENI KRIŽ

e-Škole EDUKACIJA


EMA


 

Kalendar
« Ožujak 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

MATURANTI

e-Škola

Pitaj ne skitaj

mladi-za-mlade2

 

Anketa
Što misliš o uvođenju e-Dnevnika u nastavu?





Forum
Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Novosti iz CARNeta
PISARNICA/REFERADA

RADNO VRIJEME SA STRANKAMA 

  RADNIM DANOM
 
od 11:00 do 15:00 sati
 
Stranke se sa svojim zahtjevima trebaju prvo obratiti na e-mail
 split@zdravstvenaskola.hr

 

 

H N K

Brojač posjeta
Ispis statistike od 27. 10. 2009.

Ukupno: 5386485
Ovaj mjesec: 11547
Ovaj tjedan: 2519
Danas: 43
GKM

GRADSKO KAZALIŠTE MLADIH 

Gradska knjižnica

Vrijeme u Splitu

InfoZona

 

BILJEŽILI SMO U NAŠOJ ŠKOLI:
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Festival znanosti - znanost i umjetnost
Autor: Mirjana Gaćina Bilin, 14. 4. 2016.



Festival znanosti je tradicionalna manifestacija koja svake godine traje tjedan dana u travnju i održava se diljem Hrvatske. U njegovoj organizaciji u našem gradu sudjeluje približno 700 volontera.

Pri tome će i naša škola dati svoj doprinos:

- ponedjeljak: FILMSKA večer (G.Rosandić)

- srijeda i četvrtak: FIZIKA i umjetnost (A.Paradžik, M.Jurišić Šarlija, I.Bešlić)

- petak: MATEMATIKA i umjetnost (M.Mlikotić, M.Gaćina Bilin, S.Ružić Mateljan)

U programu festivala se nalaze brojne radionice, predavanja, prezentacije pokusa, tribine, znanstveni kafići i izložbe. Sve to možete vidjeti diljem grada, na raznim lokacijama poput Sveučilišta u Splitu, brojnih gradskih muzeja, instituta, kazališta, osnovnih i srednjih škola te raznih udruga. Sve aktivnosti Festivala znanosti za građane su besplatne. Svatko u tom bogatom programu može pronaći nešto za sebe.

Stoga, izađite u grad na Festival znanosti!

Više o samom festivalu kao i sam program događanja možete pročitati pod opširnije...


Što kažu drugi....

 -  Razrađen program festivala znanosti

"Ulaz u sve prostore gdje se odvijaju aktivnosti Festivala znanosti za ovu prigodu neće se naplaćivati.

Kroz Festival znanosti promoviraju se znanstveni principi i znanstveni način mišljenja, a osobito znanost koja se provodi u našim sveučilišnim ustanovama. Posebna ciljana skupina Festivala znanosti uvijek su djeca. Kroz promociju znanosti cilj je zaintrigirati djecu, potaknuti ih na proučavanje okoline i svijeta, te nadahnuti neke od njih da se požele baviti znanošću.

Ovogodišnja tema je Znanost i umjetnost što podrazumijeva mnogo umjetničkih aktivnosti u programu, pri čemu valja istaknuti angažman Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu, koja će se ove godine pobrinuti da umjetnost dobije odgovarajuću vidljivost."

 

Članak o festivalu s web stranice "Dalmatinski portal"

"Festival znanosti: "Ove godine u Splitu imamo najviše aktivnosti do sada"
Tijekom sedmodnevnog programa održat će se niz predavanja, znanstvenih radionica, izložbi, učeničkih smotri na FESB-u...

Program nadolazećeg 14. Festivala znanosti predstavljen je u četvrtak, 14. travnja na konferenciji za medije održanoj u vijećnici Rektorata. Tom prigodom o ovogodišnjem Festivalu govorili su pomoćnik ministra znanosti, obrazovanja i sporta prof.dr.sc. Srećko Tomas, rektor Sveučilišta u Splitu prof.dr.sc. Šimun Anđelinović, prorektor za studente, studentski standard i sport prof.dr.sc. Boris Malešte i predsjednica splitskog organizacijskog odbora prof.dr.sc. Livia Puljak.

- Ove godine u Splitu imamo najviše aktivnosti do sada, više od 150 i to za razne dobne skupine na ukupno 34 lokacije. Riječ je uglavnom o sastavnicama Sveučilišta, ali isto tako uključile su se i splitske osnovne škole, udruge, instituti, kulturne ustanove kao što su Gradsko kazalište mladih, Kazalište lutaka, Galerija umjetnina, Muzej grada Splita – kazala je prof.dr.sc. Livia Puljak, istaknuvši kako je poseban doprinos ovogodišnjem Festivalu, čija je tema "Znanost i umjetnost" dala Umjetnička akademija koja je pripremila niz glazbenih koncerata.

Tijekom sedmodnevnog programa održat će se niz predavanja, znanstvene radionice, izložbe, učenička smotra na FESB-u na kojoj sudjeluje preko 200 djece, a na Zapadnoj obali moći će se razgledati istraživački brod Bios II.

Sve aktivnosti su besplatne i svi koji sudjeluju u Festivalu znanosti rade volonterski, a ove godine je uključeno ukupno 700 volontera.

- Popularizacija znanosti je važna jer ni pojedini fakulteti ni profesori između sebe ne znaju tko što radi, a kamoli šira javnost. Također, posebno je važno što ovakvim aktivnostima vezujemo osnovnoškolce i srednjoškolce za naše Sveučilište - kazao je rektor Anđelinović, istaknuvši kako je cilj Sveučilišta privući najbolje i zadržati ih u Splitu, a to je moguće jedino ako se ostvari čvrsta spona između Sveučilišta, učenika i njihovih nastavnika.

Prema riječima rektora kroz ovakve aktivnosti također je vidljivo da Sveučilište ima profesora koji žele svoju strast za znanjem prenijeti drugima, a strast u znanosti i za znanošću upravo je ono što pokreće svijet.

Da je Festival znanosti manifestacija koja uspješno povezuje mlade, buduće studente s fakultetima, odnosno Sveučilištem, slaže se i prof.dr.sc. Srećko Tomas, pomoćnik ministra koji je došao u Split, kako je rekao, pokazati da Sveučilište u Splitu, kao i druga hrvatska sveučilišta izvan Zagreba nisu zapostavljena, odnosno da razvoj znanosti i visokog školstva mora biti policentričan. 

- Festival znanosti je važan i u smislu da se pokaže cjelokupnoj javnosti značaj znanstvenog rada te na taj način pokuša promijeniti svijest da je znanost trošak. Upravo suprotno, ulaganje u znanost je ono što je najpotrebnije našem društvu, stoga mislim da je nužno za visokoškolstvo izdvajati i više novca nego što se dosad izdvajalo - poručio je profesor Tomas.

- Festival znanosti na svojim leđima iznesu prvenstveno mladi ljudi, studenti i asistenti, što pokazuje da mi nismo beznadan slučaj. Mi svoju budućnost imamo, a ona je upravo u našim mladim ljudima kojima samo treba pružiti priliku da pokažu svoju inovativnost. Treba ih ohrabriti i otvoriti im vrata, a oni se na sve ono što je kvalitetno odazovu – zaključio je prorektor Maleš."

LINK

 

 

 



Priloženi dokumenti:
FZ-2016_Split-i-okolica_program.pdf (655.99 KB)


[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju