Samovrednovanje

Proces samovrjednovanja odgovara na pitanja:

• koliko smo dobri,
  • kako to znamo i
  • što možemo napraviti kako bi bili još bolji?

Samovrjednovanje škole obuhvaća vrjednovanje odgojno-obrazovnog procesa koje se temelji na prikupljenim dokazima, izradu izvješća o samovrjednovanju i razvojni plan (plan unaprjeđenja) te kontrolu provedbe.

Školski tim za kvaliteteu popunjava Izvješće o samovrjednovanju škole koje sadrži:

Opći dio: opći podatci o školi i specifičnosti škole te strategija razvoja.

Osvrt na rezultate vanjskoga vrednovanja: uspoređuju se prosječni rezultati ispita Državne mature naše škole po programima s prosječnim nacionalnim rezultatima programa.

Osvrt na prioritetna područja: na temelju prikupljenih dokaza analiziraju se sva područja kvalitete u školi, a to su školski kurikulum, poučavanje i učenje, praćenje i vrednovanje, školsko ozračje, suradnja s različitim dionicima odgojno-obrazovnoga sustava, ljudski resursi, materijalno-tehnički uvjeti, organizacija nastave i rada škole i upravljanje školom. Nakon analize donosi se ocjena zadovoljstva svakim pojedinim područjem.

KREDA analiza i određivanje prioritetnih područja unapređenja rada škole: prikupljeni rezultati analiza grupiraju se u šest kategorija:

Čime se možemo pohvaliti?
 S kojim se teškoćama svakodnevno susrećemo?
  Koji su naši neiskorišteni resursi?
  Što nas koči na putu prema napretku?
  Što možemo napraviti da budemo još bolji?
  Tko nam može pomoći u napretku?

Procjenjuje se koliko smo zadovoljni kvalitetom rada naše škole te se određuju prioritetna područja koja zahtijevaju poboljšanje u tekućoj školskoj godini.

Školski razvojni plan: za svako prioritetno područje postavljaju se ciljevi, utvrđuju se metode i aktivnosti za ostvarivanje ciljeva, nužni resursi, datumi do kojih će se ciljevi ostvariti, osobe odgovorne za provedbu aktivnosti te mjerljivi pokazatelji ostvarivanja ciljeva.

Voditeljica školskog tima za kvalitetu

Školski tim za kvalitetu

Članovi Školskog tima  za kvalitetu za 2016./2017.:

Voditelj Školskog tima za kvalitetu: Sanja Perić, prof.- stručni suradnik pedagog

Nastavničko vijeće: Ines Roso Perić, prof.- stručni suradnik psiholog
                               mr. ph. Dijana Jurić, stručni predavač
                              ing. med. biok. Vesna Gotovac, stručni predavač

Splitsko-dalmatinska županija:dr. med. Vanja Kaliterna, spec. mikrobiologije

Vijeće roditelja: Marijica Vidaković (1.a)

Vijeće učenika: Antonio Antunović (5c)

Razvojni plan škole za školsku godinu 2016./2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.