Posjet Ustanovi za zdravstvenu njegu „In pectore“

by | Utorak, 23 lipnja, 2026

U sklopu projekta „Zdravlje na radnom mjestu – put do sretne i zdrave mirovine“, učenici Zdravstvene škole posjetili su Ustanovu za zdravstvenu njegu „In pectore“ te proveli preventivne zdravstvene aktivnosti za 25 zaposlenika.

Tijekom posjeta učenici su mjerili krvni tlak, puls, razinu glukoze u krvi i indeks tjelesne mase (BMI), a zaposlenicima su pruženi individualni savjeti o očuvanju zdravlja. Održana je i edukacija o važnosti preventivnih pregleda, zdravih životnih navika te prevenciji kardiovaskularnih i drugih kroničnih bolesti.

Ovom aktivnošću učenici su stekli vrijedno praktično iskustvo i dodatno razvili svoje stručne i komunikacijske vještine, dok su zaposlenici dobili korisne informacije o očuvanju vlastitog zdravlja.

Mentorice projekta: Božena Šego, mag. sestrinstva i Tomislava Peršić, mag. sestrinstva

Skip to content