Ovaj tjedan: 2048

IZLOŽBA: PLAKATI ZA DUŠU i u našoj školi povodom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja 7.4.2017.

Plakati su nastali  s ciljem zaštite i unapređenja mentalnog zdravlja djece i mladih tijekom projektnih aktivnosti  NZJZ-SDŽ/Službe za mentalno zdravlje

VIZUALNE KOMUNIKACIJE u promicanju zdravlja

Komunikacija je proces razmjene informacija preko dogovorenog sustava znakova.

Komunikacija ne obuhvaća prenošenje misli,  ono što izmjenjujemo s javnošću ili pojedincem su poruke koje skreću pozornost.

Komunikacije dijelimo na VERBALNE (korištenje riječi) i NEVERBALNE ( glasovni i ne glasovni aspekti ponašanja koji se odvijaju u socijalnoj interakciji putem slika te osvještavaju određeni problem ili aktivnost.)

Vizualne komunikacije su vrsta neverbalne komunikacije kojom se uz pomoć likovnih elemenata i kompozicijskih načela prenosi poruka vizualnim putem što čini 80%  percepcije ljudskog bića.

Vizualnom komunikacijom prenosimo emocionalna stanja i stavove. Reguliramo tako i time određena neprihvatljiva ponašanja  te međuljudsku interakciju.

Gledanje je proces, a viđenje interpretacija, te se kompetencije trebaju aktivno učiti i savladavati jednako kao i druge vrste pismenosti uključujući i emocionalnu. Univerzalni jezik vizualne komunikacije posjeduje i estetsku i etičku dimenziju te stimulira intelekt. Jezik umjetnosti unapređuje društvenu interakciju i suradnju. Konačno, podjednako stimulira osjećaje i osigurava emotivno i duhovno ispunjenje.

Dobra vizualna komunikacija i njena održivost sa širom javnošću važan je čimbenik uspjeha u svakodnevnom radu i razvoju na području zaštite i unapređenja mentalnog zdravlja.

objavio: Sanja Perić   datum: 4. 4. 2017.

« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.