Biosigurnost i biozaštita

O PROJEKTU

Važnost promicanja vrijednosti očuvanja ljudskog zdravlja i prevencije zaraznih bolesti bio je glavni poticaj za pokretanje ovog projekta kako bi se u osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj uvelo poučavanje o sadržajima vezanih uz biosigurnost i biozaštitu.

Nositelji projekta su: Klinika za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“, Zagreb, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Hrvatsko društvo za biosigurnost i biozaštitu u partnerstvu s OŠ Vijenac, Osijek.

Projekt se provodi u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA 2023./2024.

Dragi učenici,

pozivamo vas da se pridružite našoj virtualnoj učionici putem poveznice https://bit.ly/BIOSIGURNOST-virtualna-ucionica-2023-2024 , gdje ćete zajedno s nama istraživati i razvijati niz ključnih vještina i kompetencija koje su izuzetno važne za vašu osobnu i profesionalnu budućnost.

Tijekom ove školske godine, fokusirat ćemo se na temu biosigurnosti i prevencije zaraznih bolesti. Naučit ćemo kako primijeniti stručan i znanstven pristup u razumijevanju i suzbijanju ovih prijetnji. Važno je razvijati odgovorno ponašanje prema zdravlju, kako vlastitom, tako i tuđem, kako bismo stvorili sigurne okoline u školi, obitelji i prirodi.

Kroz istraživački rad u STEM području, potaknut ćemo vašu radoznalost i interes za znanost. Izrađivat ćete digitalne materijale, prezentacije, dijagrame i kvizove, razvijajući tako svoje digitalne kompetencije. Također ćemo raditi na vašim komunikacijskim i prezentacijskim vještinama kako biste uspješno prenosili svoje ideje i spoznaje.

Naš cilj je potaknuti kreativnost i izražavanje kroz različite medije i oblike komunikacije. Ova virtualna učionica bit će mjesto gdje ćemo zajedno rasti i razvijati se kao budući lideri u svijetu znanosti, tehnologije i komunikacije.

Veselimo se vašem sudjelovanju i zajedničkom putovanju prema uspjehu!

Vaše mentorice: Marija Jurišić Šarlija, Silvana Karabatić Knezović,Ines Paviškov i Mirjana Gaćina Bilin

RADOVI UČENIKA:

Made with Padlet
BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA ( virtualna učionica)-2022./2023.

Dragi učenici,

pridružite se virtualnoj učionici na poveznici https://bit.ly/BIOSIGURNOST-ucionicau kojoj ćete se upoznati s važnošću stručnog, znanstvenog, globalnog i osobnog pristupa u sprječavanju zaraznih bolesti, razvijati odgovorno ponašanje prema svome i tuđem zdravlju u školi, obiteljskom domu i prirodi, prosuđivati i vrednovati informacija u javnom medijskom prostoru, razvijati interes za znanost i istraživanje u STEM području kroz istraživački rad, razvijati i usavršavati digitalne kompetencije kroz izradu digitalnih video i  audio materijala, prezentacija, dijagrama i kvizova, razvijati komunikacijske i prezentacijske vještine, razvijati kreativne načine izražavanja…

Radovi učenika 2021./2022.

Made with Padlet