Provjera na računalu - WORD

Upute:

Na radnoj površini kreiraj mapu  Ispit Word Ime i prezime Razred. Preuzmi dokumente Ledenjaci.docx., 800px-Glacier_mouth.jpg., lambert.jpg, lomljenje ledenjaka.jpg, Najveći ledenjak Aletsch u Švicarskoj.jpg, nastajanje ledenjaka.jpg, otapanje ledenjaka.jpg i Tablica.pdf i spremi ih u mapu Ispit Word Ime i prezime Razred.

Zipujte mapu Ispit Word Ime i prezime Razred i pošaljite na e-mail adresu sruzic.suzana@gmail.com.

Sretno smiley.

Numeriranje stranica u Wordu

WORD - Domaći rad

Procesor.doc
Maticna ploca.doc

WORD - OBRADA TEKSTA

Dragi moji,

kreirajte mapu Priprema za pisanu provjeru na radnoj površini. Preuzmite Bora-Bora.jpg, Bora-Bora2.jpg, Bora.docx Word PRIPREMA ZA PISANU PROVJERU.pdf.

Bora-Bora.jpg                                                   Bora-Bora2.jpg

WORD Vježbe

Dragi moji,

kreirajte mapu Vježba WORD na radnoj površini. Preuzmite dokumente ARKTIČKI OCEAN.docx, Arktički.jpg, Word vježba.docx.

Arktički.jpg

ARKTICKI OCEAN.docx
Word vjezba.docx

MEDIJSKA PISMENOST

KAKO PREPOZNATI LAŽNE VIJESTI

Kad god koristite medije promišljajte o sljedećim pitanjima:

• Tko je ovo napravio?
  • Tko je ciljana publika?
  • Tko je za ovo platio, ili tko je plaćen ako kliknemo na ovo?
  • Kome bi ova poruka mogla koristiti, ili štetiti?
  • Što je izostavljeno iz ove poruke, a moglo bi biti važno?
  • Je li ovo vjerodostojno (i zbog čega tako misliš)?

ŠALABAHTER S PITANJIMA ZA KRITIČKO RAZMIŠLJANJE

Koristite šalabahtere za kritičko promišljanje

ISTINA ILI LAŽ? 4 PITANJA ZA BRZU PROVJERU VJERODOSTOJNOSTI VIJESTI NA INTERNETU

1. korak: odabrati tim (2-3 učenika čine jedan tim)
  2. korak: odabrati temu sa stranice  http://www.medijskapismenost.hr/
  3. korak: pronaći literaturu
  4. korak: unutar zadanog vremena istražiti sadržaje te provesti istraživanje na odabranu temu
  5. korak: prenjeti sadržaj u jedan od predloženih prezentacijskih alata (prezentacija, visual story ili igra (Emaze, Prezi, Sway))
  6. korak:  izraditi plakat (canva)
  7. korak: izraditi web stranicu (weebly, wix)
  8. korak: izraditi scenarij za film ili igrokaz
  9. korak: izlaganje vlastitih radova (učionica; multimedijalna dvorana)
Upute za izradu plakata.pdf

BROJEVNI SUSTAVI

Brojevni sustavi

Za one koji žele više

Brojevni sustavi drevnih civilizacija

BROJEVNI SUSTAVI primjer pisane provjere
LOGIČKI SKLOPOVI

Sud (izjava) je smislena izjavna rečenica koja može biti samo istinita ili lažna.

Made with Padlet

LOGIČKI SKLOPOVI VIDEO

Domaći rad MINIMIZACIJA

Vježba - Osnove matematičke logike i logički sklopovi

PRIKAZ BROJEVA I ZNAKOVA U RAČUNALU

Brojevni sustavi

Za one koji žele više

Brojevni sustavi drevnih civilizacija

Domaći rad - INTERNET

Domaći rad - Internet

KODIRANJE

Star Wars (Blocks)

FNZKMP

Upute za korištenje Emazea

Upute za korištenje Prezia

Operacijski sustavi - vježbe

Vaša profesorica Suzana Ružić Mateljan

1. Kreiraj mapu Ime_prezime na radnoj površini.   (Ctrl + Shift + N = Nova mapa)

2. Otvorite Word i napišite tekst ˝Danas je lijep i sunčan dan˝.  Spremite dokument u mapu Ime_prezime pod nazivom Vjezba.docx. (Ctrl + S = spremi)

3. Unutar mape  Ime_prezime kreiraj mape Word i PowerPoint.

4. Datoteku Vjezba.docx kopirajte u mapu Word. (Ctrl + C = kopiraj, Ctrl + V = zalijepi)

5. Datoteku Vjezba.docx iz mape Word preimenujte u Vjezba2.docx. (F2 = preimenuj)

6. Otvorite PowerPoint i spremite dokument u mapu PowerPoint pod nazivom Slika.pptx.

7. Datoteku Slika.pptx premjesti u mapu Ime_prezime. (Ctrl + X = premjesti)

8. Mapu Ime_prezime trajno obriši. (Shift + Del = trajno obriši)

Ne zaboravite!

• Windows Explorer pokrećemo pomoću tipkovnog prečaca Win + E
  • Za "hvatanje" slike trenutnog prikaza na zaslonu i smještanje u međuspremnik koristimo tipku Prt Scr.  smiley
Politika privatnosti

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.