TERENSKA NASTAVA - 4F

Učenici 4.f razreda u petak 7. travnja su posjetili, u okviru nastavnog predmeta Industrijska proizvodnja lijekova, farmaceutsku tvrtku Jadran Galenski Laboratorij (JGL) – njihov novi proizvodni pogon (JGL 2) pod imenom Pharma Valley na lokaciji Svilno kraj Rijeke.

Maturanti 4.f razreda su u pratnji strukovnih nastavnica Diane Vukušić, i Sanje Roje krenuli iz Splita u ranim jutarnjim satima. U komfornom autobusu i ugodnoj vožnji stigli su u Rijeku. Najprije su na Trsatu posjetili marijansko svetište s crkvom Blažene Djevice Marije  i prošli XV postaja Križnog puta.

U dogovoreno vrijeme stigli su u JGL 2 , gdje ih je srdačno dočekala Anja Kajganić PR stručnjakinja. Održala je zanimljivo predavanje uz prezentaciju, na temu "JGL- jučer, danas i sutra".

Pod vodstvom glavnog tehnologa Vladimira Maleša razgledali su moderni odjel za izradu sterilnih otopina u obliku sprejeva proizvodne linije Aqua Maris i inovativne linije Meralys. Proizvodnja odgovara najvećim standardima GMP, sa najmodernijom opremom i uključujući "cleanroom design" sa četiri klase čistoće zraka D,C,B/A.

Uz moderni dizajn uređenja ureda, nalazi se također i dio stare ljekarne sa otoka Visa.

Nakon  obilaska našim domaćinima Vladimiru i Anji uručeni su poklon paketi za zahvalu i sjećanje. Prema programu učenici su dva sata imali slobodno u centru Rijeke. Sa Žabice su krenuli točno po dogovoru, te uz pjesmu i puni utisaka vratili se kući.

objavio: Diana Vukušić   datum: 9. 4. 2017.

« Rujan 2017 »

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.