TERENSKA NASTAVA - 4F

Učenici 4.f razreda u petak 7. travnja su posjetili, u okviru nastavnog predmeta Industrijska proizvodnja lijekova, farmaceutsku tvrtku Jadran Galenski Laboratorij (JGL) – njihov novi proizvodni pogon (JGL 2) pod imenom Pharma Valley na lokaciji Svilno kraj Rijeke.

Maturanti 4.f razreda su u pratnji strukovnih nastavnica Diane Vukušić, i Sanje Roje krenuli iz Splita u ranim jutarnjim satima. U komfornom autobusu i ugodnoj vožnji stigli su u Rijeku. Najprije su na Trsatu posjetili marijansko svetište s crkvom Blažene Djevice Marije  i prošli XV postaja Križnog puta.

U dogovoreno vrijeme stigli su u JGL 2 , gdje ih je srdačno dočekala Anja Kajganić PR stručnjakinja. Održala je zanimljivo predavanje uz prezentaciju, na temu "JGL- jučer, danas i sutra".

Pod vodstvom glavnog tehnologa Vladimira Maleša razgledali su moderni odjel za izradu sterilnih otopina u obliku sprejeva proizvodne linije Aqua Maris i inovativne linije Meralys. Proizvodnja odgovara najvećim standardima GMP, sa najmodernijom opremom i uključujući "cleanroom design" sa četiri klase čistoće zraka D,C,B/A.

Uz moderni dizajn uređenja ureda, nalazi se također i dio stare ljekarne sa otoka Visa.

Nakon  obilaska našim domaćinima Vladimiru i Anji uručeni su poklon paketi za zahvalu i sjećanje. Prema programu učenici su dva sata imali slobodno u centru Rijeke. Sa Žabice su krenuli točno po dogovoru, te uz pjesmu i puni utisaka vratili se kući.

objavio: Diana Vukušić   datum: 9. 4. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.