TERENSKA NASTAVA - 4F

Učenici 4.f razreda u petak 7. travnja su posjetili, u okviru nastavnog predmeta Industrijska proizvodnja lijekova, farmaceutsku tvrtku Jadran Galenski Laboratorij (JGL) – njihov novi proizvodni pogon (JGL 2) pod imenom Pharma Valley na lokaciji Svilno kraj Rijeke.

Maturanti 4.f razreda su u pratnji strukovnih nastavnica Diane Vukušić, i Sanje Roje krenuli iz Splita u ranim jutarnjim satima. U komfornom autobusu i ugodnoj vožnji stigli su u Rijeku. Najprije su na Trsatu posjetili marijansko svetište s crkvom Blažene Djevice Marije  i prošli XV postaja Križnog puta.

U dogovoreno vrijeme stigli su u JGL 2 , gdje ih je srdačno dočekala Anja Kajganić PR stručnjakinja. Održala je zanimljivo predavanje uz prezentaciju, na temu "JGL- jučer, danas i sutra".

Pod vodstvom glavnog tehnologa Vladimira Maleša razgledali su moderni odjel za izradu sterilnih otopina u obliku sprejeva proizvodne linije Aqua Maris i inovativne linije Meralys. Proizvodnja odgovara najvećim standardima GMP, sa najmodernijom opremom i uključujući "cleanroom design" sa četiri klase čistoće zraka D,C,B/A.

Uz moderni dizajn uređenja ureda, nalazi se također i dio stare ljekarne sa otoka Visa.

Nakon  obilaska našim domaćinima Vladimiru i Anji uručeni su poklon paketi za zahvalu i sjećanje. Prema programu učenici su dva sata imali slobodno u centru Rijeke. Sa Žabice su krenuli točno po dogovoru, te uz pjesmu i puni utisaka vratili se kući.

objavio: Diana Vukušić   datum: 9. 4. 2017.

« Siječanj 2018 »

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.

17.01.2018. 15:55
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije – EMA započela s radom
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije (Education Management Application) s današnjim danom, 17. siječnja 2018. godine, puštena je u produkciju.

15.01.2018. 15:00
U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar
U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.