TERENSKA NASTAVA - 4F

Učenici 4.f razreda u petak 7. travnja su posjetili, u okviru nastavnog predmeta Industrijska proizvodnja lijekova, farmaceutsku tvrtku Jadran Galenski Laboratorij (JGL) – njihov novi proizvodni pogon (JGL 2) pod imenom Pharma Valley na lokaciji Svilno kraj Rijeke.

Maturanti 4.f razreda su u pratnji strukovnih nastavnica Diane Vukušić, i Sanje Roje krenuli iz Splita u ranim jutarnjim satima. U komfornom autobusu i ugodnoj vožnji stigli su u Rijeku. Najprije su na Trsatu posjetili marijansko svetište s crkvom Blažene Djevice Marije  i prošli XV postaja Križnog puta.

U dogovoreno vrijeme stigli su u JGL 2 , gdje ih je srdačno dočekala Anja Kajganić PR stručnjakinja. Održala je zanimljivo predavanje uz prezentaciju, na temu "JGL- jučer, danas i sutra".

Pod vodstvom glavnog tehnologa Vladimira Maleša razgledali su moderni odjel za izradu sterilnih otopina u obliku sprejeva proizvodne linije Aqua Maris i inovativne linije Meralys. Proizvodnja odgovara najvećim standardima GMP, sa najmodernijom opremom i uključujući "cleanroom design" sa četiri klase čistoće zraka D,C,B/A.

Uz moderni dizajn uređenja ureda, nalazi se također i dio stare ljekarne sa otoka Visa.

Nakon  obilaska našim domaćinima Vladimiru i Anji uručeni su poklon paketi za zahvalu i sjećanje. Prema programu učenici su dva sata imali slobodno u centru Rijeke. Sa Žabice su krenuli točno po dogovoru, te uz pjesmu i puni utisaka vratili se kući.

objavio: Diana Vukušić   datum: 9. 4. 2017.

« Studeni 2017 »

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

15.11.2017. 16:27
CARNetu i Srcu dodijeljene Povelje Republike Hrvatske
Odlukom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović, Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži – CARNet i Sveučilišnom računskom centru (Srce) Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene su danas Povelje Republike Hrvatske.

10.11.2017. 13:58
Završio CUC 2017, najveća nacionalna konferencija o obrazovanju
U Dubrovniku je danas zatvorena 19. CARNetova korisnička konferencija CUC 2017 – najveća konferencija o obrazovanju u Republici Hrvatskoj. Gotovo 1.100 sudionika, od čega 650 učitelja, pratilo je CARNetovu konferenciju koja se ove godine održala pod nazivom “Povezani znanjem (… 25 godina)“.