TERENSKA NASTAVA - 4F

Učenici 4.f razreda u petak 7. travnja su posjetili, u okviru nastavnog predmeta Industrijska proizvodnja lijekova, farmaceutsku tvrtku Jadran Galenski Laboratorij (JGL) – njihov novi proizvodni pogon (JGL 2) pod imenom Pharma Valley na lokaciji Svilno kraj Rijeke.

Maturanti 4.f razreda su u pratnji strukovnih nastavnica Diane Vukušić, i Sanje Roje krenuli iz Splita u ranim jutarnjim satima. U komfornom autobusu i ugodnoj vožnji stigli su u Rijeku. Najprije su na Trsatu posjetili marijansko svetište s crkvom Blažene Djevice Marije  i prošli XV postaja Križnog puta.

U dogovoreno vrijeme stigli su u JGL 2 , gdje ih je srdačno dočekala Anja Kajganić PR stručnjakinja. Održala je zanimljivo predavanje uz prezentaciju, na temu "JGL- jučer, danas i sutra".

Pod vodstvom glavnog tehnologa Vladimira Maleša razgledali su moderni odjel za izradu sterilnih otopina u obliku sprejeva proizvodne linije Aqua Maris i inovativne linije Meralys. Proizvodnja odgovara najvećim standardima GMP, sa najmodernijom opremom i uključujući "cleanroom design" sa četiri klase čistoće zraka D,C,B/A.

Uz moderni dizajn uređenja ureda, nalazi se također i dio stare ljekarne sa otoka Visa.

Nakon  obilaska našim domaćinima Vladimiru i Anji uručeni su poklon paketi za zahvalu i sjećanje. Prema programu učenici su dva sata imali slobodno u centru Rijeke. Sa Žabice su krenuli točno po dogovoru, te uz pjesmu i puni utisaka vratili se kući.

objavio: Diana Vukušić   datum: 9. 4. 2017.

« Srpanj 2017 »

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.