preskoči na sadržaj

Zdravstvena škola Split

Login
NASTAVA NA DALJINU

E - DNEVNIK



Office 365

EDIT code school

BRINI O SEBI!

 




 

RAZGLEDNICA IZ VUKOVARA


CRVENI KRIŽ

e-Škole EDUKACIJA


EMA


 

Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

MATURANTI

e-Škola

Pitaj ne skitaj

mladi-za-mlade2

 

Anketa
Što misliš o uvođenju e-Dnevnika u nastavu?





Forum
Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Novosti iz CARNeta
PISARNICA/REFERADA

RADNO VRIJEME SA STRANKAMA 

  RADNIM DANOM
 
od 11:00 do 15:00 sati
 
Stranke se sa svojim zahtjevima trebaju prvo obratiti na e-mail
 split@zdravstvenaskola.hr
 
 

H N K

Brojač posjeta
Ispis statistike od 27. 10. 2009.

Ukupno: 5503502
Ovaj mjesec: 13498
Ovaj tjedan: 1138
Danas: 4
GKM

GRADSKO KAZALIŠTE MLADIH 

Gradska knjižnica

Vrijeme u Splitu

InfoZona

 

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
E - medica: video konferencija projekta Tko su i kako danas žive „naši anđeli“
Autor: Sanja Perić, 2. 10. 2019.

U četvrtak,  25. rujna 2019. godine održana je prva video konferencijska učenika i mentora koji rade na zajedničkom projektu Zdravstvene škole Split, Tko su i kako danas žive „naši anđeli“.


Na  video konfererenciji su sudjelovale učenice i učenici te voditeljice iz sve tri škole sudionice u projektu. Iz Zdravstvene škole Split sudjelovali su učenici Ivona Babić i Duje Peričić zajedno s njihovom mentoricom Mirom Talaja, iz Medicinske škole Bjelovar učenici  Luka Bosanac i Ema Lovak s mentoricom Tinom Jelić Balta i iz Gimnazije Sesvete učenici Maja Marija Radoš, Luka Topić i Ivana Lozić s mentoricom Suzanom Pešorda.
   Tema video konferencije je bila analiza dosadašnjeg rada na projektu, usaglašavanje i podjela zadataka za sljedeće etape zajedničkog projekta.

Temeljni cilj projekta je istražiti, analizirati i prikazati rad medicinske sestre i tehničara u izvanrednim okolnostima i improviziranim radnim prostorima, daleko i  izvan zdravstvenih ustanova. Pretražujući dostupnu literaturu od vremena prve ideje o projektu i temi, uočili smo da je literature vrlo malo i da se njezin najveći broj bazira na svjedočanjstvima sudionika, zdravstvenih djelatnika članova sanitetskih terenskih timova u raznim izvanrednim okolnostima ( poplave, potresa, ratnih operacija, avionskih i željezničkih nesreća, ...). Zbrinjavanje, najčešće teško i većeg broja ozlijeđenih,  sanitetski timovi pripremali su i izvodili u za to neadekvatnim prostorima ( livada, šuma, pećina, sojenica, pojata, podrumskih prostora, zemunica,..) koje je trebalo u vrlo kratkom vremenu pripremiti i prilagoditi, improvizirati kako bi se u njima mogli izvoditi standardizirani, najčešće složeni medicinski  i medicinsko- tehnički postupci. Kako u nastavnim predmetima tijekom formalnog obrazovanja za medicinsku sestru/medicinskog tehničara opće njege nismo do sada pronašli sadržaje o radu medicinske sestre i tehničara u izvanrednim okolnostima, odlučili smo to obraditi istraživačkom i projektnom nastavom.

 Na prvoj videokonferenciji razmijenili smo i analizirali dosadašnje pronađene materijale i literaturu o radu medicinskih sestara i tehničara u ratnim okolnostima. Dogovorili smo strategiju izrade anketnog upitnika, definirali uzorak, alate i metode kontakta sa ispitanicima te metode i dinamiku buduće komunikacije između suradnika u projektu. Prihvatili smo sa zadovoljstvom iskazanu nam stručnu pomoć izvannastavnih ustanova u realizaciji projekta.

Planirana je još jedna videokonferencija na kojoj bismo analizirali i kritički obradili dobivene rezultate anketnog upitnika.
   Video konferencija je protekla u radnoj i prijateljskoj atmosferi, učenici su pokazali visoku razinu kreativnosti i motiva za rad. 

Ivona Babić i Duje Peričić

Zdravstvena škola Split





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
Nulta tolerancija na nasilje!

Klikom na fotografiju otvorite virtualni sandučić i ostavite poruku.

OBAVIJEST O REZULTATIMA NATJEČAJA ERASMUS+ 2022

   
BR. PROJEKTA: 2022-1-HR01-KA122-VET-000077354
Zdravstvenoj školi Split su dodijeljena sredstva za provedbu projekta mobilnosti 20 učenika i 2 nastavnika u pratnji u sklopu projekta Erasmus+ ključne aktivnosti 1 u području strukovnog obrazovanja po nazivom "NOVE VJEŠTINE ZA NAS". Odobreno je ukupno 56.138,00 EUR. Planirana je mobilnost u Dublin, Irska, u ožujku 2023. godine s ciljem obavljanja stručne prakse. Trajanje samog projekta je 12 mjeseci  (01.09.2022.-31.08.2023. god)

Tjedan cjeloživotnog učenja

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih kontinuirano provodi aktivnosti usmjerene na promociju cjeloživotnog učenja te organizira nacionalnu obrazovnu kampanju Tjedan cjeloživotnog učenja koji se ove godine održava od 26.9. do 2.10. 2022.

Tjedan cjeloživotnog učenja svake se godine obilježava u brojnim zemljama na svim kontinentima i s istim ciljevima: senzibilizirati javnost za izgradnju pozitivnog ozračja o važnosti i potrebi cjeloživotnog učenja, promicati kulturu učenja te potaknuti osobnu motivaciju pojedinaca za uključivanje u procese cjeloživotnog učenja.

Nastavnici naše škole uključili su se u provedbu Tjedna cjeloživotnog učenja.

Živimo u vremenu u kojem smo sve više izloženi Sunčevom zračenju uz trend porasta kožnih novotvorina. Više o ovoj temi moći ćete poslušati u četvrtak, 29.9.2022. u 19 sati u online predavanju  Katije Biskupović, dr. med. i  Silvane Karabatić Knezović, dr.med. “Koža pamti" - faktori rizika za razvoj malignih novotvorina kože” putem poveznice. Očekivano trajanje predavanja je 60 minuta.

Prema definiciji Svjetske zdravstvene organizacije oralno zdravlje je stanje zdravih i za funkciju sposobnih zuba i njihovih potpornih tkiva uključujući zdravlje svih dijelova usne šupljine koji sudjeluju u žvakanju. Žvačna funkcija nije jedini cilj u očuvanju oralnog zdravlja nego važnu ulogu imaju i estetika i fonacija. U petak, 30.9.2022. u 13.15 sati u multimedijskoj dvorani škole poslušajte predavanje “Prevencija i zaštita oralnog zdravlja, uloga medinciske sestre i dentalnog tehničara/ke u dentalnom timu” koje će održati Tomislav Buljubašić, dentalni tehničar, Jelena Šilić, dentalna tehničarka i Mira Talaja, mag. med. techn.

Pridružite se ovim zanimljivim predavanjima!


POZIV UČENICIMA (2. i 3. razreda te 4. A i B)

Dragi učenici,

pozivamo vas da i vi budete dio 13. Smotre „E-medica“ koja će se održati 30.rujna – 2.listopada 2022. u Termama Tuhelj. Projekt E-medica predstavlja virtualnu zajednicu svih zdravstvenih škola RH i inozemnih škola (Slovenija, Srbija, Makedonija). Više o samom projektu pročitajte dokumentu https://bit.ly/E-MEDICA, a na poveznici https://adobe.ly/3DlAvmX pogledajte kako nam je bilo na 12. Smotri.

Ukoliko želite biti dio ove velike i hvalevrijedne Smotre na poveznici https://bit.ly/MOTIVACIJSKO-PISMO  napišite svoje motivacijsko pismo (ROK:21.rujna 2022.) zašto baš vas da odaberemo. Oni najkreativniji kreću na „avanturu” – puno lijepih druženja, stjecanja novih prijateljstava i novih znanja.

ŠKOLSKI KOORDINATOR: Marija Jurišić Šarlija

Priloženi dokumenti:
provjera znanja - if.xls

preskoči na navigaciju