Ovaj tjedan: 1965

Volonteri-edukatori Zdravstvene škole na Marjanu!

Na Marjanu je 27. svibnja 2017. obilježen Dan zaštite prirode

Međunarodni dan biološke raznolikosti u organizaciji Javne ustanove za upravljanje Park-šumom Marjan.

Događanja su započela u 9 sati na Prvoj vidilici poučnom šetnjom za djecu i roditelje do Dječjeg grada (pored zoološkog vrta). Nakon toga od 10 do 13 sati u Dječjem gradu organizirane su različite kreativne i natjecateljske radionice, prvenstveno namijenjene našim najmlađim sugrađanima.

I naša se škola priključila obilježavanju Dana zaštite prirode. Sedamnaest volontera, učenica i učenika Zdravstvene škole predvođenih nastavnicama na Marjanu su organizirali:

• kreativnu radionicu izrade ORIGAMIJA,
  • natjecanje u MARJANSKOM LABIRINTU,
  • natjecateljske radionice rješavanja TANGRAMA i različitih zadataka sa ŠIBICAMA.

Njihova radna subota je započela već u 8:30 na vrhu Marjana, na platou ispred Zoološkog vrta. Tu su zajedničkim snagama pripremili radne točke i dočekali spremni djecu koja su pristigla iz poučne šetnje.

Učenice i učenici Zdravstvene škole vrhunski su odradili subotnje jutro, pokazali  iznimnu količinu strpljenja i srdačnosti i bili izvrsni edukatori našim najmlađim sugrađanima. Od prvog do posljednjeg trenutka bili su pažljivi i odgovorni, strpljivi, dragi, pristupačni i veseli.

Ponosni smo na naše srednjoškolke i srednjoškolce koji će sutra na svom radnom mjestu u splitskim zdravstvenim ustanovama jednakim žarom raditi najhumaniji posao na svijetu, pomažući nemoćnima i bolesnima.

Više informacija i slika pogledajte pod "opširnije":

VOLONTERI - EDUKATORI

Matij Pervan, 3.f Ivana Bešlić, 2.g
Petra Mustapić, 3.g Maria Božić, 2.g
Jure Ugrina, 3.g Anđela Bužančić, 2.g
Mia Vidović, 3.g Ana Čupeljić, 2.g
Ivan Alilović, 2.f Lucija Domazet, 2.g
Magdalena Tutek, 2.f Ela Dujmović, 2.g
Nensi Žurić, 2.f Lana Graovac, 2.g
Antea Bartulin, 1.a Antonela Plazibat, 2.g
Ivana Mužinić, 1.a

Više detalja o samom događaju možete pronaći na:
 - Najava Radio Dalmacije
 - Dan zaštite prirode u Park-šumi Marjan

ORIGAMI

TANGRAM

ZADACI I ŠIBICE

MARJANSKI LABIRINT

objavio: Mirjana Gaćina Bilin   datum: 27. 5. 2017.

« Svibanj 2018 »

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.

16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.