Volonteri-edukatori Zdravstvene škole na Marjanu!

Na Marjanu je 27. svibnja 2017. obilježen Dan zaštite prirode

Međunarodni dan biološke raznolikosti u organizaciji Javne ustanove za upravljanje Park-šumom Marjan.

Događanja su započela u 9 sati na Prvoj vidilici poučnom šetnjom za djecu i roditelje do Dječjeg grada (pored zoološkog vrta). Nakon toga od 10 do 13 sati u Dječjem gradu organizirane su različite kreativne i natjecateljske radionice, prvenstveno namijenjene našim najmlađim sugrađanima.

I naša se škola priključila obilježavanju Dana zaštite prirode. Sedamnaest volontera, učenica i učenika Zdravstvene škole predvođenih nastavnicama na Marjanu su organizirali:

• kreativnu radionicu izrade ORIGAMIJA,
  • natjecanje u MARJANSKOM LABIRINTU,
  • natjecateljske radionice rješavanja TANGRAMA i različitih zadataka sa ŠIBICAMA.

Njihova radna subota je započela već u 8:30 na vrhu Marjana, na platou ispred Zoološkog vrta. Tu su zajedničkim snagama pripremili radne točke i dočekali spremni djecu koja su pristigla iz poučne šetnje.

Učenice i učenici Zdravstvene škole vrhunski su odradili subotnje jutro, pokazali  iznimnu količinu strpljenja i srdačnosti i bili izvrsni edukatori našim najmlađim sugrađanima. Od prvog do posljednjeg trenutka bili su pažljivi i odgovorni, strpljivi, dragi, pristupačni i veseli.

Ponosni smo na naše srednjoškolke i srednjoškolce koji će sutra na svom radnom mjestu u splitskim zdravstvenim ustanovama jednakim žarom raditi najhumaniji posao na svijetu, pomažući nemoćnima i bolesnima.

Više informacija i slika pogledajte pod "opširnije":

VOLONTERI - EDUKATORI

Matij Pervan, 3.f Ivana Bešlić, 2.g
Petra Mustapić, 3.g Maria Božić, 2.g
Jure Ugrina, 3.g Anđela Bužančić, 2.g
Mia Vidović, 3.g Ana Čupeljić, 2.g
Ivan Alilović, 2.f Lucija Domazet, 2.g
Magdalena Tutek, 2.f Ela Dujmović, 2.g
Nensi Žurić, 2.f Lana Graovac, 2.g
Antea Bartulin, 1.a Antonela Plazibat, 2.g
Ivana Mužinić, 1.a

Više detalja o samom događaju možete pronaći na:
 - Najava Radio Dalmacije
 - Dan zaštite prirode u Park-šumi Marjan

ORIGAMI

TANGRAM

ZADACI I ŠIBICE

MARJANSKI LABIRINT

objavio: Mirjana Gaćina Bilin   datum: 27. 5. 2017.

« Srpanj 2017 »

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.