Volonteri-edukatori Zdravstvene škole na Marjanu!

Na Marjanu je 27. svibnja 2017. obilježen Dan zaštite prirode

Međunarodni dan biološke raznolikosti u organizaciji Javne ustanove za upravljanje Park-šumom Marjan.

Događanja su započela u 9 sati na Prvoj vidilici poučnom šetnjom za djecu i roditelje do Dječjeg grada (pored zoološkog vrta). Nakon toga od 10 do 13 sati u Dječjem gradu organizirane su različite kreativne i natjecateljske radionice, prvenstveno namijenjene našim najmlađim sugrađanima.

I naša se škola priključila obilježavanju Dana zaštite prirode. Sedamnaest volontera, učenica i učenika Zdravstvene škole predvođenih nastavnicama na Marjanu su organizirali:

• kreativnu radionicu izrade ORIGAMIJA,
  • natjecanje u MARJANSKOM LABIRINTU,
  • natjecateljske radionice rješavanja TANGRAMA i različitih zadataka sa ŠIBICAMA.

Njihova radna subota je započela već u 8:30 na vrhu Marjana, na platou ispred Zoološkog vrta. Tu su zajedničkim snagama pripremili radne točke i dočekali spremni djecu koja su pristigla iz poučne šetnje.

Učenice i učenici Zdravstvene škole vrhunski su odradili subotnje jutro, pokazali  iznimnu količinu strpljenja i srdačnosti i bili izvrsni edukatori našim najmlađim sugrađanima. Od prvog do posljednjeg trenutka bili su pažljivi i odgovorni, strpljivi, dragi, pristupačni i veseli.

Ponosni smo na naše srednjoškolke i srednjoškolce koji će sutra na svom radnom mjestu u splitskim zdravstvenim ustanovama jednakim žarom raditi najhumaniji posao na svijetu, pomažući nemoćnima i bolesnima.

Više informacija i slika pogledajte pod "opširnije":

VOLONTERI - EDUKATORI

Matij Pervan, 3.f Ivana Bešlić, 2.g
Petra Mustapić, 3.g Maria Božić, 2.g
Jure Ugrina, 3.g Anđela Bužančić, 2.g
Mia Vidović, 3.g Ana Čupeljić, 2.g
Ivan Alilović, 2.f Lucija Domazet, 2.g
Magdalena Tutek, 2.f Ela Dujmović, 2.g
Nensi Žurić, 2.f Lana Graovac, 2.g
Antea Bartulin, 1.a Antonela Plazibat, 2.g
Ivana Mužinić, 1.a

Više detalja o samom događaju možete pronaći na:
 - Najava Radio Dalmacije
 - Dan zaštite prirode u Park-šumi Marjan

ORIGAMI

TANGRAM

ZADACI I ŠIBICE

MARJANSKI LABIRINT

objavio: Mirjana Gaćina Bilin   datum: 27. 5. 2017.

« Rujan 2017 »

25.09.2017. 09:39
Učitelji uključeni u projekt ATS2020 prezentirali svoja postignuća
U petak, 22. rujna 2017. godine u Zagrebu održana je prezentacija rezultata pokusne primjene modela projekta ATS2020 ( Assesment of Transversal Skills 2020 ).

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.