POTVRDA UPISA U 1.RAZRED - 11. i 12.7.2023.

Učenici koji ostvare pravo upisa u 1. razred u šk. god. 2023./24.

dužni su dostaviti dokumentaciju za upis (elektroničkim putem ili dolaskom u školu):

Upisnicu (ispisanu iz aplikacije i potpisanu od strane roditelja i učenika a koju je potrebno učitati u sustav srednje.e-upisi.hr)

Liječničko uvjerenje na kojem mora biti naznačeno u koji program se učenik/ca upisuje (izvornik)

Svjedodžbu 8.razreda  (izvornik)

Dokumente kojima  se dokazuje pravo izravnog upisa ili pravo na dodatne bodove (izvornik)

Potvrdu o uplati Naknade za povećane troškove školovanja (kopija)   (primjer uplatnice u priloženom dokumentu)

--------------------------------------------------------------------------------------------

UPISI  su 11. i 12.7.2023.

ŠOLTANSKA 15

UTORAK, 11. srpnja od 14.00 - 19.00 sati

SRIJEDA, 12. srpnja od 08.00 - 14.00 sati

Navedene dokumente učenik ili roditelj/skrbnik mogu dostaviti osobno u školu u navedenim terminima upisa. Dokumente je moguće poslati i elektroničkim putem na e-adresu upisi@zdravstvenaskola.hr (najkasnije 12.07.2023. do 14 sati). Samo roditelj/skrbnik može poslati dokumente elektroničkim putem a u poruci treba napisati osobni kontakt (broj telefona ili mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati. U predmetu (naslovu poruke) molimo napišite Dokumenti – ime i prezime učenika, program obrazovanja.

Bez obzira na način dostave potrebne dokumentacije (osobni dolazak ili slanje dokumenata e-mailom) upisnicu je potrebno obavezno dostaviti elektronički putem srednje.e-upisi.hr.

U slučaju slanja dokumenata elektroničkim putem originalne dokumente potrebno je donijeti razrednicima u školu od 4. do 8. rujna 2023. godine.

Primjer uplatnice.pdf

OPĆE OBAVIJESTI

Drage osmašice, osmaši i poštovani roditelji,

u prve razrede u školskoj godini 2023./24. upisujemo učenike u sljedeće programe obrazovanja:

DENTALNA ASISTENTICA/ASISTENT (24 učenika)

FARMACEUTSKI TEHNIČAR (26 učenika)

FIZIOTERAPEUTSKI TEHNIČAR (26 učenika)

MEDICINSKA SESTRA OPĆE NJEGE/MEDICINSKI TEHNIČAR OPĆE NJEGE (78 učenika)

SANITARNI TEHNIČAR (24 učenika)

ZDRAVSTVENO LABORATORIJSKI TEHNIČAR (24 učenika)

___________________________________________________________________________________

PREDMETI KOJI SE BODUJU (za sve programe obrazovanja):

HRVATSKI JEZIK / ENGLESKI JEZIK / MATEMATIKA / BIOLOGIJA / KEMIJA / FIZIKA

BODOVNI PRAG ZA POJEDINE PROGRAME OBRAZOVANJA: (učenici s manjim brojem bodova od bodovnog praga, neće se moći ni prijaviti)

DENTALNA ASISTENTICA/ASISTENT - 56

FARMACEUTSKI TEHNIČAR - 70

FIZIOTERAPEUTSKI TEHNIČAR - 60

MEDICINSKA SESTRA OPĆE NJEGE/MEDICINSKI TEHNIČAR OPĆE NJEGE - 60

SANITARNI TEHNIČAR - 56

ZDRAVSTVENO LABORATORIJSKI TEHNIČAR - 56

_____________________________________________________________________

Za našu školu obvezno morate imati LIJEČNIČKO UVJERENJE o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija za određeni program obrazovanja:

• Uvjerenje liječnika školske medicine: dentalna asistentica/asistent, fizioterapeutski tehničar, zdravstveno-laboratorijski tehničar

• Uvjerenje liječnika spec. medicine rada: farmaceutski tehničar, medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege, sanitarni tehničar

VAŽNA NAPOMENAna uvjerenju mora OBVEZNO pisati za koji program obrazovanja je izdano uvjerenje.

SVAKE ŠKOLSKE GODINE PLAĆA SE NAKNADA ZA POVEĆANE TROŠKOVE OBRAZOVANJA (uz odobrenje SDŽ)

Iznos: 30,00 eura

Socijalno ugroženi kandidati mogu predati Molbu Školskom odboru Zdravstvene škole za oslobođenje od plaćanja Naknade, uz odgovarajuću dokumentaciju kojom dokazuju  status socijalne ugroženosti (nezaposlena oba roditelja, 3 i više učenika iste obitelji u srednjoj školi koja ima odobrenje za Naknadu, potvrdu Centra za socijalnu skrb o primanju socijalne pomoći). Molbu je potrebno predati pri potvrdi upisa u školu.

Ako našu školu pohađa 2 djece iz iste obitelji plaćaju 50 % naknade svog zanimanja.

BODOVI KOJI SU BILI POTREBNI ZA UPIS U PRVI RAZRED PROŠLE ŠKOLSKE GODINE

Farmaceutski tehničar: 76,71

Fizioterapeutski tehničar: 70,96

Medicinska sestra opće njege/ medicinski tehničar opće njege:  63,60

Sanitarni tehničar: 61,88

Zdravstveno-laboratorijski tehničar: 67,83

Dentalna asistentica/asistent: (u šk.god 2021./22.)67,33

________________________________________________________________

PROUČITE PAŽLJIVO DOKUMENTE KOJI SU U PRILOGU,  a ako i tada nešto ne razumijete obratite nam se na e-mail upisi@zdravstvenaskola.hr

PROVJERA ZNANJA ENGLESKOG JEZIKA

Provjera znanja engleskog jezika provodi se samo za one učenike koji nisu učili engleski jezik u osnovnoj školi. Ti učenici dužni su predati zahtjev za provjeru znanja engleskog jezika na protokol škole najkasnije do 30.6.2023. godine. Učenici s teškoćama u razvoju zahtjev trebaju predati do 21.6.2023. godine.

Provjera znanja engleskog jezika za učenike koji predaju zahtjev održat će se 4. srpnja 2023. u 9.00 sati u zgradi Zdravstvene škole na adresi Šoltanska 15. Za učenike s teškoćama u razvoju koji predaju zahtjev provjera znanja engleskog jezika održat će se 26. lipnja 2023. u 13.00 sati u zgradi Zdravstvene škole na adresi Šoltanska 15.

Učenici koji su u osnovnoj školi učili engleski jezik ne trebaju pristupati provjeri znanja.