Kako nam je bilo?

U sljedeći videima i plakatima pogledajte i pročitajte kako nam je bilo. U dva videa prikazali smo teme o kojima smo učili. Izrađeni materijali rad su sudionika razmjene mladih.

Erasmus+ general video

Mental health

Unethical marketing

Razmjena mladih, Zagreb, 2.5. - 9.5.

Jedna od aktivnosti našeg projekta je razmjena mladih koja se održala od 2. do 9. svibnja u Zagrebu. Na put prema Zagrebu krenuli smo 1. svibnja a u Split smo se vratili 10. svibnja.

Iskustvo razmjene mladih za naše učenike i njihove voditeljice bilo je zaista nezaboravno. U radnom dijelu učenici su s vršnjacima iz Španjolske, Latvije i Sjeverne Makedonije kroz radionice učili o društvenim medijima i njihovim utjecajima. Naš tim pripremio je pet radionica Media glossary, Media literacy, Covid 19 and Media​, Twitter mob​, Critical thinking koje su uspješno proveli.

U slobodno vrijeme posjetili smo Hrvatski sabor, Muzej prekinutih veza, Zoološki vrt, zabavni park Amazinga te šetajući upoznavali povijesne i kulturne znamenitosti našeg glavnog grada.

REZULTATI NATJEČAJA ERASMUS +

Dragi učenici,

u dokumentu u privitku nalaze se rezultati natječaja.

Učenici su poredani po broju ostvarenih bodova, od najvećeg broja bodova prema najmanjem broju bodova.

Prvih 10 učenika ostvarilo je najveći broj bodova i sudjelovat će u projektu Social media and its discontents i u razmjeni u Zagrebu u trajanju od 8 dana.

Ostali učenici nalaze se na rezervnoj listi, ukoliko učenici koji su odabrani ne budu u mogućnsoti sudjelovati u projektu.

Za informacije o rezultatima učenici se mogu javiti pedagoginji i psihologinji.

Molimo učenike koji su odabrani za sudjelovanje da se jave pedagoinji i psihologinji do kraja tjedna radi dogovora za daljnje korake.

Social media and its discontents - NATJEČAJ

NATJEČAJ ZA UČENIKE ZA SUDJELOVANJE U ERASMUS+ PROJEKTU

Nositelj projekta: Zdravstvena škola

Broj projekta: 2022-3-HR01-KA152-YOU-000097723

Naziv projekta: Social media and its discontents

Dragi učenici,

Zdravstvena škola objavljuje natječaj za sudionike projekta mobilnosti Erasmus+ pod nazivom „Social media and its discontents“.

Natječaj se odnosi na učenike drugih i trećih razreda svih programa obrazovanja.

Cilj projekta je osvještavanje mladih o opasnostima koje mogu donijeti društvene mreže, načinima sprječavanja tih opasnosti te ojačavanja mentalnog zdravlja.

U projektu sudjeluju mladi iz Hrvatske, Latvije, Sjeverne Makedonije i Španjolske.

U sklopu projekta 10 učenika/ca drugih i trećih razreda sudjelovat će na mobilnosti u pratnji dva stručna voditelja. Odabrani učenici imat će zadatke (priprema tematskih radionica) koje će morati napraviti do razmjene učenika. Tijekom razmjene učenici su obavezni sudjelovati u svim planiranim aktivnostima. Program razmjene održat će se u Zagrebu 2.5. – 9.5. i odvijat će se na engleskom jeziku.

U nastavku se nalazi poveznica na MisrosoftForms obrazac koji je potrebno ispuniti ukoliko se želiš prijaviti za sudjelovanje.

Prijave su otvorene do 17.3.2023. (petak).

Rezultati natječaja bit će dostupni na stranci škole 22.3.2023. (srijeda)

Poveznica na MicrosoftForm obrazac: https://forms.office.com/e/Thu3wxd5kX

Srdačan pozdrav,